WYSTAWY CZASOWE

Peter Jones, Ollie Monkey, 2007
oil on linen, 30.5× 25.5 cm
@peterjonesart
zdjęcie: ©the artist

19 lutego – 14 maja 2017

Nature Morte
Współcześni artyści ożywiają martwą naturę  

wystawa realizowana we współpracy z MOCA London

Jak temat martwej natury ewoluował w sztuce? Jak podchodzą do niego współcześni artyści i w jaki sposób go interpretują? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć na wystawie przygotowanej przez Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu i londyńską MOCA.

ZAPOWIEDZI WYSTAW CZASOWYCH W PAWILONIE CZTERECH KOPUŁ

Nowe horyzonty w nowych mediach. Sztuka polska 1945–1981

3 czerwca – 6 sierpnia 2017

Wystawa poświęcona zagadnieniu sztuki nowych mediów (fotografia, film, video) i jej roli w sztuce polskiej okresu 1945-1980. Prezentuje dokonania artystów prowadzących eksperymenty w obszarze fotografii i pokrewnych nowoczesnych technik obrazowania, które stanowiły obszar awangardowych działań wyłamujących się zarówno z kanonu akademickiej estetyki, jak i wykraczających poza schematy kultury popularnej, często także wpisanych w działania kontestacyjne o efemerycznym charakterze jak happeningi i performance. Na wystawie pokazane zostaną m.in. prace Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego, Zdzisława Beksińskiego, Bronisława Schlabsa, Zofii Rydet, Natalii LL, Andrzeja Lachowicza, duetu KwieKulik, Józefa Robakowskiego, Zbigniewa Waprechowskiego i wielu innych.

Moda i kino. Kostiumy z kultowych filmów z kolekcji CeTA we Wrocławiu

16 września – 31 grudnia 2017

Pokaz kostiumów filmowych zachowanych w CeTA we Wrocławiu oraz tkanin i ubiorów unikatowych Wandy Tesławskiej. Wystawa składać będzie się z trzech części prezentujących: 1. Wizje Przeszłości [kostiumy historyczne z XVIII w. (Rękopis znaleziony w Saragossie), do czasów I wojny światowej (Lalka & Zmory & Z biegiem lat, z biegiem dni … & Diament radży), okres międzywojenny (Strachy & Gdziekolwiek jesteś, panie prezydencie … & Szkatułka z Hongkongu); 2. Bohaterowie Masowej Wyobraźni (Popiół i diament & Czterej pancerni i pies & Sami swoi & Nie ma mocnych & Kochaj albo rzuć & Klątwa Doliny Węży); 3. Wizje Przyszłości (Na srebrnym globie & Test pilota Prixa). Wystawa będzie efektem współpracy Muzeum Narodowego we Wrocławiu z CeTA i ASP we Wrocławiu.

ARCHIWUM WYSTAW

Robert Rauschenberg, Summer Rental + 3, 1960
Zdjęcie: Jochen Littkemann, © bpk/Nationalgalerie im Hamburger Bahnhof, SMB, Sammlung Marx, Robert Rauschenberg Foundation / VG Bild-Kunst, Bonn 2016

23 sierpnia 2016 – 22 stycznia 2017

Letnia rezydencja.
Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu
Summer Rental.
Die Sammlung Marx zu Gast in Wrocław

Dzieła Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera i wielu innych wybitnych artystów współczesnych można będzie oglądać od sierpnia we wrocławskim Pawilonie Czterech Kopuł.