Oferta edukacyjna Pawilonu Czterech Kopuł dla dzieci sierpień 2017

Informujemy, że podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Narodowego we Wrocławiu (w tym m.in. w celu dokumentacji i informacji na stronach internetowych Muzeum Narodowego i jego oddziałów oraz w social mediach – na fanpage’ach Muzeum Narodowego oraz jego oddziałów ). Jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację. Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Brak informacji przekazanej w formie pisemnej do Działu Oświatowego przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu ze zdjęć, o których mowa powyżej.

1 sierpnia, wtorek, godz. 11.00

Fotomontaż i inne eksperymenty – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10  lat prowadzi Iwona Gołaj

Słowo eksperyment zazwyczaj kojarzy się z przeprowadzaniem różnych doświadczeń naukowych. A może robienie ciekawych zdjęć to także eksperyment – np. fotografowanie własnych dłoni, by wyglądały jak góry, albo rzeźba w przestrzeni? Przekonamy się o tym oglądając wspólnie wystawę w Muzeum. Dowiemy się także co znaczą trudne i dziwne słowa – fotomontaż i fotokolaż.

Wstęp wolny

 

5 sierpnia, sobota, godz. 11.00

Pejzaż w obiektywie  – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Iwona Gołaj

Prawie wszyscy lubimy przyrodę: lasy, morze, piękne jeziora i góry. Podczas warsztatów dzieci zobaczą w jaki sposób podziw dla natury  wyrażają malarze, a jak artyści-fotograficy. Na zakończenie sami  spróbują stworzyć  własne krajobrazy, używając wyłącznie czerni i bieli.

Wstęp wolny

 

8 sierpnia, wtorek, godz. 11.00

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym cyklu zajęć dla dzieci ­– punktem wyjścia do rozważań natury filozoficznej będą dzieła sztuki prezentowane na wystawach
w Pawilonie Czterech Kopuł. Pamiętajcie, że filozofia nie taka straszna, jak ją malują!

 

Człowiek i rzecz / Tadeusz Kantor Emballage II Parasol i postać – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Kamila Morawska

Rzeczywistość można potraktować jako wielki zbiór rzeczy. Gdzie w tym zbiorze umieścić człowieka? Więcej jest rzeczy, czy więcej jest ludzi na świecie? Jak człowiek poznaje rzecz? Jak rzecz istnieje?

Wstęp wolny

 

12 sierpnia, sobota, godz. 11.00

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym cyklu zajęć dla dzieci ­–punktem wyjścia do rozważań natury filozoficznej będą dzieła sztuki prezentowane na wystawach
w Pawilonie Czterech Kopuł. Pamiętajcie, że filozofia nie taka straszna, jak ją malują!

 

Odrębne światy / Zbigniew Makowski Qui m’appelant – warsztaty rodzinne dla dzieci
w wieku 6-10 lat prowadzi Kamila Morawska

Świat możliwy jest możliwy do osiągnięcia! Na warsztatach zastanowimy się, czym jest kontrfaktyczność i jak inaczej mogłaby wyglądać rzeczywistość. Czy żyjemy w najlepszym ze światów? Poznamy terminy filozoficzne takie jak: świat, faktyczność, rzeczywistość. Stworzymy swoje światy możliwe. Czy będzie w nich to, co w naszym świecie?

Wstęp wolny

 

19 sierpnia, sobota, godz. 11.00

Cząstki elementarne – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Monika Krysztofińska

Podczas warsztatów stworzymy własną linię znaków – posłużą nam jako tytułowe cząstki. Użyjemy ich do wykreowania nowych dzieł, których charakter będzie indywidualny, bo odniesie się do doświadczeń uczestników. W trakcie opowiemy sobie co nieco o twórczości Jana Tarasina i zastanowimy się nad tym, czym jest abstrakcja.

Wstęp wolny

 

22 sierpnia, wtorek, godz. 11.00

O dziwnych nazwach i zwykłych przedmiotach  – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Iwona Gołaj

Wiemy już czym są fotomontaż i fotokolaż, a teraz poznamy kolejne tajemnicze wyrazy: asamblaż, happening, ambalaż i environment. Zobaczymy też, jak artyści ze zwykłych przedmiotów potrafili stworzyć dzieła sztuki.

Wstęp wolny

 

26 sierpnia, sobota, godz. 11.00

Kantor – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Monika Krysztofińska

W życiu codziennym to miejsce wymiany walut, ale w Pawilonie Czterech Kopuł to wielkie nazwisko. Podczas warsztatu uwagę skierujemy zarówno na postać artysty (jakżeby inaczej!), ale też powymieniamy się nieco. Zamienimy kolory na przedmioty, a to, co nam zostanie, będzie podstawą do realizacji pogodnych dzieł sztuki.

Wstęp wolny

Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje i informacji udziela od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 Dział Oświatowy Pawilonu Czterech Kopuł, tel. 71 71 27 181, edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.

Zapisy przyjmowane są w tygodniu poprzedzającym spotkanie.