Oferta edukacyjna Pawilonu Czterech Kopuł dla dorosłych: kwiecień – czerwiec 2018

Informacji o spotkaniach udziela od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–15:00 Dział Oświatowy Pawilonu Czterech Kopuł: tel. 71 71 27 181, e-mail: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl

Informujemy, że podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Narodowego we Wrocławiu (w tym m.in. w celu dokumentacji i informacji na stronach internetowych Muzeum Narodowego i jego oddziałów oraz w social mediach – na fanpage’ach Muzeum Narodowego oraz jego oddziałów). Jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację. Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Brak informacji przekazanej w formie pisemnej do Działu Oświatowego przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Warsztaty dla dorosłych

Cykle angażujących spotkań dla dorosłych mające na celu przybliżenie idei sztuki współczesnej oraz zapoznanie uczestników z bogatą kolekcją Pawilonu Czterech Kopuł.

 

Dozwolone od lat osiemnastu
wtorek, godz. 11:00, wstęp wolny, zapisy

Dział Oświatowy Pawilonu Czterech Kopuł zaprasza wszystkich zainteresowanych, którzy mają czas we wtorkowe przedpołudnia na półtoragodzinne spotkania ze sztuką współczesną. Tym razem nie  będzie to ani wykład, ani oprowadzanie, ale zajęcia warsztatowe dla  dorosłych uczestników.
Prowadzenie: Iwona Gołaj

15 maja Na początku jest słowo (dotyczy wystawy czasowej)

12 czerwca Dzieło a materia (dotyczy wystawy czasowej)

 

Wolno w muzeum
niedziela, godz. 11:00, wstęp za 3 zł, zapisy

Warsztaty, które mają na celu aktywizować uczestników, będą okazją do poszerzania wiedzy o sztuce najnowszej oraz do podjęcia refleksji nad współczesnością. Hasłem przewodnim dla całego cyklu jest „wolność”. Kategoria ta nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i pojawia się jako istotne pojęcie związane z kolekcją prezentowaną w Pawilonie Czterech Kopuł.
Prowadzenie: Monika Krysztofińska

20 majaCzy to miejsce jest wolne?

10 czerwcaWolno w Pawilonie

 

„Prawdziwa twarz mistrza”. Artyści Pawilonu
Cykl wykładów, sobota, godzina 16:00, wstęp wolny

W prezentowanym w Muzeum Autoportrecie Stanisław Ignacy Witkiewicz napisał „le vrai visage du maître” – „prawdziwa twarz mistrza”. Podczas serii wykładów postaramy się przybliżyć mniej znane oblicza artystów, których dzieła prezentowane są na wystawie.

28 kwietniaTadeusz Brzozowski – warsztat artysty – prowadzi Anna Chmielarz (dotyczy wystawy czasowej)

30 czerwcaMit Sasnala, czyli o tym czego nie widać – prowadzi Monika Sadowska

 

Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności
Cykl wykładów, niedziela, godz. 11:00, wstęp za 5 zł

Wszystkich zainteresowanych sztuką najnowszą zapraszamy na Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności, stanowiący kontynuację Kursu historii sztuki oferowanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Podczas spotkań przybliżone zostaną kluczowe zagadnienia, nurty i idee światowej sztuki współczesnej oraz sylwetki najważniejszych twórców XX i XIX wieku.

13 majaGdzie zaczyna się performance? – prowadzi Aleksandra Juchacz

17 czerwcaRzeźba współczesna. Od Brancusiego do land artu – prowadzi Iwona Gołaj

 

Polish Contemporary Art for Beginners
Lectures in English, Saturday, 4.00 pm, admission free

Inspired by the great success of Polish Cinema for Beginners project, The Four Domes Pavilion, in cooperation with Wrocławska Fundacja Filmowa, kindly invites to a series of encounters with the highlights of Polish contemporary art, dedicated primarily for English speaking audience. Our goal is to introduce foreigners to the unique concepts and great characters of Polish art of 20th and 21st century.

26 MayWho is Paweł Althamer? – a lecture by Alicja Abramowicz

 

Nie tylko Pawilon. Muzea sztuki współczesnej na świecie
Cykl wykładów, sobota, godzina 16:00, wstęp wolny

12 majaSztuka nowoczesna w sercu Frankfurtu nad Menem – prowadzi Magdalena Szafkowska

9 czerwcaW stronę nowego muzeum – prowadzi Małgorzata Santarek

 

W piątek o piątej
Cykl oprowadzań, piątek, godz. 17:00, wstęp z biletem na wystawę stałą lub czasową

Oprowadzania po wystawie czasowej:
27 kwietnia, 11 maja, 18 maja, 25 maja, 1 czerwca, 8 czerwca, 15 czerwca, 22 czerwca, 29 czerwca


Zapraszamy również do zapoznania się z całą ofertą wydarzeń majowych